ICE Kraków Congress Centre

Kraków, Poola
Mine:

Võtmeinfo:

  • Hoone tüüp: Kultuurikeskused
  • Investeeringu väärtus: 357 mln PLN
  • Klient: ICE Kraków Congress Centre [Kraków ICE Congress Centre]
  • Töövõtja: Temex
  • Lõpetamise kuupäev: 10/14/2014

ICE Krakow Congress Centre on Krakowis paiknev, konverents-kultuuriliseks kasutuseks mõeldud, kaasaegne objekt. Selle ehitus kestis ligi 5 aastat ja kuulus algusest peale Małopolska võtmeinvesteeringute hulka. ICE kolm peamist saali võivad kokku mahutada 3200 inimest ja hoone on avamise hetkest, 2014 aasta oktoobris, saanud arvukate kongresside, kontsertide, etenduste ja näituste toimumise kohaks. Keskuse projekt on Krakowi arhitektide Krzysztof Ingardeni ja Jacek Ewý ning Jaapani, Tokios paikneva projekteerimistöökoja Arata Isozaki & Associate koostöö tulemuseks. Tähelepanu väärib mitte ainult hoone funktsionaalne ala vaid ka uuenduslikud arhitektuurilised lahendused ning prestiižne asukoht vaatega Wawelile. Tunnustuseks investeeringule oli sellele rahvusvahelisel konkursil, The International Property Awards, parima arhitektuurilise projekti kategoorias, kõrgeima klassi - 5 „tähe” omistamine.

Paigaldusfaasid

Kuigi linna äriliseks ja kultuuriliseks visiitkaardiks on kogu hoone, väärib erilist tunnustust suurim auditooriumsaal (1915 kohta). Esimest korda on siin kasutatud „osalise viinamäe” tüüpi saalipaigutust (lava on publiku istmetega ümbritsetud kolmelt poolt). Tänu sellele, aga ka muudele kaasaegsetele lahendustele, on see üheks parimaks kontserdisaaliks maailmas.

Siniat ICE Kraków Congress Centre Installation Small
70 000 m2 NIDA kips-kartongplaate

Sellisel hulgal Siniat plaate on kasutatud ICE Congress Centre ehituses. See arv vastab Egiptuse Giza suure püramiidi aluspinna, ühendatuna kahe jalgpalliväljakuga, suurusele maa-alale.

"A project like the ICE Congress Center, is always a challenge to the designer, and requires innovative solutions."

Janusz Jamka, Doradca TechnicznySiniat

Tööde tulemus

Kohalik mõju

Selline objekt nagu ICE Kongressikeskus on projekti seisukohalt alati väljakutseks ning nõuab uuenduslike lahenduste kasutust.

Janusz Jamka, Tehniline nõustaja
Siniat